Vyměnit ikonku ?Tady

Druhy pejsku

17. března 2009 v 9:36 | marika

Bernardýn - původ

V průsmyku Velkého Sv. Bernarda ve výši 2469 metrů nad mořem založili mniši v 11. století hospic určený jako útočiště pro cestující a poutníky. V tomto hospicu se od poloviny 17. století chovali na hlídání a na ochranu velcí horští psi - bernardýni. Tito psi se brzy začali používat jako průvodci a zvláště jako záchranáři.

Bernardýn - charakteristika

Povaha svatobernardského psa je přátelská a mírná, ale taktéž pozorná a otevřená. U dospělého psa můžeme očekávat určitou míru rezervovanosti a důstojnosti. Jeho inteligence, přizpůsobivost a horlivost z něj dělá příjemného společníka a ochotného pracovníka.

Bernardýn - výška, váha

Výška psa je 70 - 90 centimetrů, průměrná výška fen je 65 - 80 centimetrů. Váha je úměrná výšce a pohybuje se v rozmezí 50 - 91 kilogramů.

Bernardýn - srst

Existují krátkosrstí a dlouhosrstí svatobernardští psi. Zbarvení je hnědé s bílou nebo bílé s hnědou. Svatobernardský pes musí mít bílé končetiny, hruď, špičku ocasu a lysinku a bílou skvrnu na šíji nebo bílý límec.

Bernardýn - péče o srst

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Bernardýn - povahové rysy

Veselý, inteligentní, poslušný, přátelský, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Bernardýn - výchova

Výchova bernardýna je složitější. Pro svatobernardské psy platí, že musí být vychováváni s velkým pochopením. Postarejte se o to, aby pes nebyl příliš tělesně zatěžován v období vývinu.

Bernardýn - pohyb

Bernardýn je velmi činorodé a aktivní plemeno a v případě nedostatku vyžití si hledá vlastní vybití energie. Potřebuje každodenní mnohakilometrové procházky, společný běh s majitelem nebo trénink v zápřahu, se kterým se dá začít přibližně od dvanáctého měsíce věku.

Bernardýn - věk

Bernardýn se dožívá věku kolem 11 let, ale i déle.

Bernardýn - zajímavosti

Od roku 1776 je zaznamenáváno mnoho zpráv o záchranných akcích, ve kterých hráli bernardýni hlavní roli zachránců, převážně legendární bernardýn Barry
tady máte bernardyna:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

307n6ly.gif picture by WongMay48zsaoj.gif picture by WongMay2rnis9j.gif picture by WongMay40k4i8l.gif picture by WongMay2czcz5y.gif picture by WongMay2s10neq.gif picture by WongMay2e6cxty.gif picture by WongMay49l1jsj.gif picture by WongMay2egfbk2.gif picture by WongMay4048sj5.gif picture by WongMay2qxotpy.gif picture by WongMay40l4a69.gif picture by WongMay30mpziw.gif picture by WongMay29xu6bd.gif picture by WongMay4bq9ndd.gif picture by WongMay4d297qf.gif picture by WongMay40paetu.gif picture by WongMay2a0dqw8.gif picture by WongMay4d44dbq.gif picture by WongMay33oteko.gif picture by WongMay4bro4zt.gif picture by WongMay2a8g93q.gif picture by WongMay2u4ubo0.gif picture by WongMay


logo

stáhnout mp3